138 Ossian Elgström 1883-1950 Akvarell på papper
"Hallands Väderö"
Signerad.
Daterad: 1936
Mått bildyta: 38 x 35 cm
Mått inklusive ram: 45 x 42 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Ossian Elgström 1883-1950 Watercolor on paper
"Halland's Weather Island"
Signed.
Dated: 1936
Image area dimensions: 38 x 35 cm
Dimensions including frame: 45 x 42 cm
Condition report: Minor wear on frame, No other remarks.
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |