188
Samedockor Piteå Böle Garveri 1900-tal (2 st)
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
189
Fat Metall & glas WMF Ikora 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
192
Skrivbordsuppsats Jernbolaget Eskilstuna tidigt 1900-tal (4 delar)
Est800 - 1,000 SEK
190
Världskarta National Geographic Magazine USA 1965
Final bid650 SEK
Est800 - 1,000 SEK
193
Kaffekanna "Dallah" Arabisk 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
191
Silvia Stave Cocktailshaker 1930-tal
Final bid3,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
194
Snusdosa Tyskland Ben 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
195
Prydnadsurna Frankrike 1800-tal (2 st)
Final bid150 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
196
Ljusstakar Nyrenässansstil 1900-tal (2 st)
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
197
Golvljusstake Smide 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
198
Sparbössa "Sprite boy" USA 1960-tal
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
201
Serveringsbricka Keramik & trä Frankrike 1950-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
199
Bordsgarnityr metall & keramik Frankrike 1800/1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
202
Kassaapparat / skrivpulpet USA 1800-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
200
Ett par kolonnljusstakar "Baldwin" 1900-tal (2 st)
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
203
Patronhylsa Italien Mässing 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
204
The Syntax Lamp Fotogenlampa Mässing 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
205
Brudbälte Grekland "Zonari Me Tin Korona" 1800-tal
Final bid2,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
206
Brailleskrivare "Tellatouch" New York 1950-tal
Est4,000 - 5,000 SEK
207
Fontänskulptur 1900-tal
Est3,000 - 4,000 SEK
208
Stefan Borselius "Airflake" Rumsavdelare Abstracta 2000-tal (10 st)
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
209
Dockkläder Folkdräkter 1930-tal (2 st)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK