192 Fotografier Umeå Köpmannaförening 100 år 1984 (6 st)
Fotografier av Umeå stad Mått på bildyta: 47 x 32 cm Mått inklusive ram: 60 x 50 cm *Renmarkseplanaden 1954 Foto: Ekholtz *Rådhuseslanaden, Skandinaviska Banken 1962 Foto: Ekholtz *Blå Huset 1890 Foto: Okänd *Korsningen Götgatan - Skolgatan 1920 Foto: I. A. Harnesk *Korsningen Renmarksesplanaden - Kungsgatan 1960 Foto: Ekholtz
Konditionsrapport: Ej examinerade ur ram, mindre slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Photographs of Umeå city Image area dimensions: 47 x 32 cm Dimensions including frame: 60 x 50 cm *The reindeer plain in 1954 Photo: Ekholtz *Rådhuseslanaden, Skandinaviska Banken 1962 Photo: Ekholtz *The Blue House in 1890 Photo: Unknown *The intersection Götgatan - Skolgatan 1920 Photo: I. A. Harnesk *The intersection Renmarksesplanaden - Kungsgatan 1960 Photo: Ekholtz Condition report: Not examined out of frame, minor wear on frame, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |