2
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
1
Eduard Wiiralt 1898-1954 Etsning
Slutpris110 000 SEK
Värdering50 000 - 60 000 SEK
3
Salvador Dali 1904-1989 Torrnålsgravyr
Slutpris10 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
4
Erik Persson 1879-1973 Olja på pannå
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
5
Karin Olsson 1928-2006 Olja på Duk
Slutpris8 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
6
Olle Blomberg 1909-1996 Olja på Duk
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
7
Thor Eliasson Olja på duk 1979
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
10
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
11
Lars Matson 1933-1994 Akvarell på Papper
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
8
Gärdis Lindgren 1943-2020 Olja på duk
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
12
Eric Arne Andersson Olja på duk
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
9
Sven-Olof Ivarsson 1936-2007 Olja på duk
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
16
Pelle Åberg 1909-1964 Olja på Pannå
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
13
Slutpris12 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
17
Giacomo Di Chirico (tillskriven) 1844-1884 Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
14
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
19
Akke Hugh Malmeström 1894-1968 Olja på Pannå
Startbud100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
18
Beda Rönnberg 1913-1998 Olja på pannå
Slutpris5 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
20
Francis E. Jamieson, pseudonym Montgomery Ansell 1895-1950 Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
22
Sven-Göran Svensson Akryl på Duk
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
21
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
23
Startbud100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
25
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
26
Ben Macala 1938-1997 Blandteknik på Papper
Startbud100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
27
James Neal Renfro Akryl på Pannå
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
29
Björn Rudolfsson Olja på duk
Slutpris650 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
28
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
31
Björn Rudolfsson Olja på duk
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
30
Arne Olsson 1918-2004 Akryl på duk
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
32
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Litografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
33
Gunnar Hållander 1915-1980 Olja på pannå
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
34
Jean Ragnar 1924-2014 Olja på pannå
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
35
Hans Osvald Larsson 1915-1973 Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
36
Olof Nanneson Gouache på papper
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
37
Svante Stenborg 1931-2007 Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
38
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
39
Okänd konstnär Blandteknik på papper 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
42
E Viklund Olja på Pannå
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
43
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
44
Berta Hansson 1910-1994 Tusch på papper
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
45
Arvid Öström 1889-1955 Olja på pannå
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
46
Pierre Marie Brisson Färglitografi
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
49
Per Julius Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
47
Ruben Wallström 1888-1953 Olja på Pannå
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
50
Pelle Nilsson Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
51
Per Julius Färglitografi
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
52
Anna Toresdotter Färglitografi
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
53
Per Julius Färglitografi
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK