Webauktion 29:e Februari 2024

Webauktion 29:e Februari 2024
Avslutad
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Duk
2
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Eduard Wiiralt 1898-1954 Etsning
1
Slutpris110 000 SEK
Värdering50 000 - 60 000 SEK
Avslutad
Salvador Dali 1904-1989 Torrnålsgravyr
3
Slutpris10 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Erik Persson 1879-1973 Olja på pannå
4
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Karin Olsson 1928-2006 Olja på Duk
5
Slutpris8 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Olle Blomberg 1909-1996 Olja på Duk
6
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Thor Eliasson Olja på duk 1979
7
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
10
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Matson 1933-1994 Akvarell på Papper
11
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gärdis Lindgren 1943-2020 Olja på duk
8
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Eric Arne Andersson Olja på duk
12
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Sven-Olof Ivarsson 1936-2007 Olja på duk
9
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Pelle Åberg 1909-1964 Olja på Pannå
16
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
13
Slutpris12 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Giacomo Di Chirico (tillskriven) 1844-1884 Olja på Duk
17
Startbud100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
14
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Akke Hugh Malmeström 1894-1968 Olja på Pannå
19
Startbud100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Beda Rönnberg 1913-1998 Olja på pannå
18
Slutpris5 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Francis E. Jamieson, pseudonym Montgomery Ansell 1895-1950 Olja på Duk
20
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sven-Göran Svensson Akryl på Duk
22
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
21
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
23
Startbud100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
25
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Ben Macala 1938-1997 Blandteknik på Papper
26
Startbud100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
James Neal Renfro Akryl på Pannå
27
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Björn Rudolfsson Olja på duk
29
Björn Rudolfsson Olja på duk
Slutpris650 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
28
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Björn Rudolfsson Olja på duk
31
Björn Rudolfsson Olja på duk
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Arne Olsson 1918-2004 Akryl på duk
30
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Litografi
32
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Gunnar Hållander 1915-1980 Olja på pannå
33
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Jean Ragnar 1924-2014 Olja på pannå
34
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hans Osvald Larsson 1915-1973 Olja på pannå
35
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Olof Nanneson Gouache på papper
36
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Svante Stenborg 1931-2007 Olja på duk
37
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
38
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd konstnär Blandteknik på papper 1900-tal
39
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
E Viklund Olja på Pannå
42
E Viklund Olja på Pannå
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Färglitografi
43
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Berta Hansson 1910-1994 Tusch på papper
44
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Arvid Öström 1889-1955 Olja på pannå
45
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Pierre Marie Brisson Färglitografi
46
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Per Julius Färglitografi
49
Per Julius Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ruben Wallström 1888-1953 Olja på Pannå
47
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Pelle Nilsson Olja på Duk
50
Pelle Nilsson Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Per Julius Färglitografi
51
Per Julius Färglitografi
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Anna Toresdotter Färglitografi
52
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Per Julius Färglitografi
53
Per Julius Färglitografi
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK