19 Akke Hugh Malmeström 1894-1968 Olja på Pannå

1565a_8dc314f584bec17_med.jpeg
  • 1565a_8dc314f584bec17_sm.jpeg
  • 1565b_8dc314f58f43779_sm.jpeg
  • 1565c_8dc314f59426d0c_sm.jpeg

"Westland" Signerad: A H Malmeström Daterad: 1921 Mått på pannå: 149 x 104 cm Mått med ram: 151 x 106 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, dukskador och repor, inga övriga anmärkningar.

Akke Hugh Malmeström 1894-1968 Oil on Panel "Westland" Signed: A H Malmeström Dated: 1921 Dimensions of panel: 149 x 104 cm Dimensions of frame: 151 x 106 cm Condition report: Age-based wear, Canvas damage and scratches, No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering2 000 - 2 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer