132 Axel Nipstad 1901-1953 Olja på pannå
Landskapsmotiv
Signerad: Nipstad
Mått på pannå: 61 x 46 cm
Mått inkl ram: 80 x 64 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage på ram, mindre färgsläpp, inga övriga anmärkningar
Axel Nipstad 1901-1953 Oil on panel
Landscape motif
Signed: Nipstad
Dimensions of panel: 61 x 46 cm
Dimensions including frame: 80 x 64 cm
Condition report: Age-based wear on frame, minor color fading, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |