1
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Slutpris10 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
2
Aly Ben Salem 1910-2001 Gouache på papper
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
3
Beck & Jung Multipel
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
5
Slutpris5 200 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
7
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på pannå
Slutpris4 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
8
Rudolf Lindqvist 1917-2000 Olja på Duk
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
6
Barbro K Poggats Blandteknik / Collage
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
9
Beck & Jung Multipel
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
11
Michael Shevarjov Akvarell på Papper
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
12
Peter Borotinskij Färglitografi
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
14
Slutpris7 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
15
Beck & Jung Serigrafi
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
13
Roland Pantze Blandteknik på Papper
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
16
Thor Eliasson Olja på duk 1979
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
17
Björn Rudolfsson Olja på duk
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
19
Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
Slutpris1 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
20
Beck & Jung Grafik
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
21
Milan Plešec Glasmålningar (2 st)
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
23
Björn Rudolfsson Olja på duk
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
24
Beck & Jung Grafik
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
25
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
27
Aly Ben Salem 1910-2001 Blandteknik på glas
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
29
Bertil Almlöf Pastell på papper
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
30
Mosse Stoopendaal 1901-1948 Olja på duk
Slutpris17 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
28
Beck & Jung Serigrafi
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
31
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
32
Bertil Johansson-Bajo 1906-1982 Olja på pannå
Slutpris750 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
33
Beck & Jung Grafik
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
34
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
35
Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk
Slutpris5 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
36
Beck & Jung Grafik
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
40
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
18
Mauritz Lundberg 1924–2002 Blandteknik på Pannå
Slutpris5 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
42
Beck & Jung Grafik
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
43
Maja Fjaestad 1873-1961 Handtryck
Slutpris750 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
41
Bill Olson Färglitografi
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
44
Berta Hansson 1910-1994 Blandteknik på papper
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
45
Kristina Nilsdotter Olja på duk 2013
Slutpris450 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
46
Pelle Åberg 1909-1964 Olja på Pannå
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
47
Slutpris1 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
48
Per Gunnar Thelander Färgetsning
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
49
Beck & Jung Grafik
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
51
Madeleine Pyk Färglitografi
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
37
Lars Pirak 1932-2008 Olja på pannå
Slutpris7 800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
50
Kristina Nilsdotter Olja på duk
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
53
Stina Sunesson 1925-1999 Färglitografi
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
52
Helge Holmlund 1911-1989 Olja på Duk
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
55
Linda Carlsson Akvarell
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK