398 Porslinsfiguriner Bing & Grøndahl 1900-tal (2 st)
Två stycken porslinsfiguriner
"Spilld mjölk" - gråtande flicka
Märkt: B&G 2246 LT
Höjd: 18 cm
"Ung gentlaman" - Pojke och flicka
Märkt: B&G 2312 PE
Höjd: 17,5 cm
Porcelain figurines Bing & Grøndahl 20th century (2 pcs)
Two porcelain figurines
"Spilled milk" - crying girl
Marked: B&G 2246 LT
Height: 18 cm
"Young Gentleman" - Boy and Girl
Marked: B&G 2312 PE
Height: 17.5 cm
Condition report: No comments
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |