398
Porslinsfiguriner Bing & Grøndahl 1900-tal (2 st)
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
399
Figurin porslin Bassano Italien 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
401
Christian Warth Ölmugg stengods Villeroy & Boch Mettlach 1819
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
402
Stig Lindberg "Prunus" Servis 1900-tal (20 delar)
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
400
Figuriner porslin Italien & Tyskland 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
403
Lisa Larson "Johanna" och Katt Skulpturer 1900-tal (2 st)
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
406
Muminmugg med Fat, porslin, "Moomin", Arabia 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
404
Muminmugg "Muki keltainen" Arabia Porslin Finland 1990-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
407
Lisa Larson Skulpturer Stengods Figurer 1900-tal (2st)
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
408
Lisa Larson Väggplatta "Drabant 4" 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
409
Rosenthal Figurin Flamingo Porslin 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
410
Lisa Larson Lejon och Fågel Stengods 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
405
Muminmugg "Mörkgrön, Mumintrollet" Arabia Porslin Finland 1990-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
411
Lisa Larson Figurin "Mia" Stengods 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
412
Lisa Larson Ljuslykta "Skärgårdsbåt" Stengods Gustavsberg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
413
Stig Lindberg "Comedia" Karott 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
414
Muminmuggar & Kanna 1900-2000-tal (7 delar)
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
415
Lisa Larson Ljusstake "Medaljong" Gustavsberg 1960-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
416
Lisa Larson Figurin "Bullterrier" Gustavsberg 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
419
Lisa Larson Figuriner Stengods Luciatåg "Advent" 1900-tal (4 st)
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
420
Lladro Figurin Stengods Spanien 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
421
Bertil Lundgren Skål Keramik Rörstarnd 1970-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
417
Lisa Larson Väggrelief Gustavsberg 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
424
Nils Emil Lundström Servis Rörstrand "Ostindia" 1900-tal (28 delar)
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
425
Jens Harald Quistgaard Teservis "Relief" Stengods 1900-tal (43 delar)
Slutpris1 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
426
Lisa Larson 1931-2024 "Susanna" Skulptur 1900-tal
Slutpris11 500 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
429
Hans Hedberg 1917-2007 Vas Stengods 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
427
Lisa Larson 1931-2024 "Afrikansk kvinna med barn" Skulptur 1900-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
430
Hans Hedberg 1917-2007 Vas Stengods 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
428
Hans Hedberg 1917-2007 Skulptur "Ägg" 1900-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
431
Hans Hedberg 1917-2007 Vas Stengods 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
434
Sigvard Bernadotte Servis "Golden sun" Bing & Grøndahl 1900-tal (38 delar)
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
435
Stig Lindberg Vas "Grazia" 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
433
Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
436
Stig Lindberg Skål Unik Stengods 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
432
Sven Wejsfelt Stengods Vas 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
438
Mette Doller Höganäs Golvvas Lergods 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
439
Rörstrand saltkar majolika omkring 1900 (2 st)
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
437
Lisa Larson 1931-2024 "Ägghöna" Figurin 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
440
Porslinsfigur "Borzoi" Cortendorf Tyskland 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
441
Rörstrand Skålfat majolika omkring 1900 (2 st)
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
442
Einar Luterkort Vas Upsala Ekeby Keramik 1930-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
443
Ljusstakar stengods 1800/1900-tal (3 st)
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
444
Tedosor med Lock Porslin Dresden 1900-tal (2 st.)
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
445
Christian Thomsen figuriner Royal Copenhagen 1900-tal (2 st)
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
446
Jaqueline Jackie Lynd Servis "Nyponros" Rörstrand 1900-tal (20 delar)
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
447
Carl-Harry Stålhane Skålar Stengods 1900-tal (2 st)
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
448
Karl Steiner Figuriner porslin Wallendorf Tyskland 1900-tal (2 st)
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.