427 Lisa Larson 1931-2024 "Afrikansk kvinna med barn" Skulptur 1900-tal
Skulptur tillverkad av glaserat stengods föreställande en kvinna med barn.
Signerad: Lisa L
Märkt: K-Studion, Gustavsberg Sweden
Höjd: 45,5 cm
Lisa Larson 1931-2024 "African woman with child" Sculpture from the 20th century
Sculpture made of glazed stoneware representing a woman with child.
Signed: Lisa L
Marked: K-Studio, Gustavsberg Sweden
Height: 45.5 cm
Condition report: No remarks
Värdering | 3 000 - 3 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |