44 Berta Hansson 1910-1994 Blandteknik på papper
Porträtt av ett barn.
Torrnålsgravyr & akvarell på papper.
Signerad med blyerts: Berta Hansson
Otydligt daterad eller numrerad.
Mått bildyta: 26,5 x 21 cm
Mått inklusive ram: 38 x 32 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Berta Hansson 1910-1994 Mixed media on paper
Portrait of a child.
Drypoint engraving & watercolor on paper.
Signed with pencil: Berta Hansson
Unclearly dated or numbered.
Image area dimensions: 26.5 x 21 cm
Dimensions including frame: 38 x 32 cm
Condition report: Minor wear on frame, No other remarks.
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |