438 Mette Doller Höganäs Golvvas Lergods 1900-tal
Golvvas i bemålad lergods.
Märkt: Höganäs EI (drejare Erik Ivarsson)
Höjd: 45 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och repor, inga övriga anmärkningar
Mette Doller Höganäs Floor Vase Clayware 20th Century
Floor vase in painted clayware.
Marked: Höganäs EI (Turner Erik Ivarsson)
Height: 45 cm
Condition: Minor age-based wear and scratches, no other remarks
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |