74 Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
"Vårafton, Tärnafjällen"
Signerad: S. Fager
Numrerad: 88/200
Daterad: 1982
Mått på bildyta: 60 x 50 cm
Mått inkl ram: 83 x 63 cm
Konditionsrapport: Fuktskada i vänster nederkant, inga övriga anmärkningar
Sixten Fager 1920-2010 Color lithography
"Spring Eve, the Tärnamountains"
Signed: S. Fager
Numbered: 88/200
Dated: 1982
Dimensions of picture area: 60 x 50 cm
Dimensions including frame: 83 x 63 cm
Condition report: Moisture damage in the lower left edge, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |