1
Lennart Sand Olja på duk
Slutpris7 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
4
Thomas Christenson Olja på duk
Slutpris4 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
2
Berta Hansson 1910-1994 Olja på pannå
Slutpris8 600 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
5
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
3
Slutpris8 800 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
8
Peter Thor Gunnarsson Olja på duk
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
9
Helge Linden 1897-1961 Olja på duk
Slutpris22 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
10
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på duk
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
11
Johan Tirén 1853-1911 Akvarell på papper
Slutpris32 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
12
Per Nikolaus Skum 1928-1995 Blandteknik på papper
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
14
Per Enoksson Färglitografi
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
16
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Slutpris9 200 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
17
Danka Jaworska Olja på duk
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
18
Leif Graneheim Akryl på Duk (5 st)
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
19
Harry Thomse 1903-1988 Olja på pannå
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
20
Halvor Gunheim Torstensen (1909-1977) Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
13
Barbro Poggats Blandteknik på papper 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
22
Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk
Slutpris13 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
23
Tore Sunna 1942-2006 Olja på duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
21
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
24
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på pannå
Slutpris5 200 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
25
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på papper
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
26
Slutpris12 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
27
Sven-Göran Svensson Akryl på Duk
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
28
Per Julius Olja på duk
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
31
Örjan Östlund Olja på duk
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
29
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
32
Arne Olsson 1918-2004 Akryl på duk
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
30
Björn Rudolfsson Olja på duk
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
33
Ivar Aminoff 1868-1931 Akvarell på papper
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
34
Ruth Wållberg 1920-2008 Olja på duk
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
35
Bengt Arne Linderos 1928-1989 Olja på Duk
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
36
Bill Olson Blandteknik på papper
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
37
Carl Larsson 1853-1919 Etsning
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
38
Olga Lanner 1884-1961 Olja på pannå
Slutpris450 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
39
Bengt-Göran Karlsson Olja på duk
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
15
Lars Pirak 1932-2008 Olja på duk
Slutpris12 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
41
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
42
Eva Zettervall Färglitografi
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
43
Berta Hansson 1910-1994 Olja på duk
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
44
Sten Ekendahl 1897-1968 Olja på pånna
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
45
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
46
Eva Skåreus Färglitografi
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
47
Slutpris4 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
48
Bertil Widbrant 1914-1988 Olja på duk
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
49
Arne Olsson 1918-2004 Litografi
Slutpris850 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
50
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Färglitografi
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
51
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK