619 Tissot Damur 18K Guld 1900-tal
Mekaniskt urverk, boett & länk tillverkade av 18K rött guld
Klockan går vid enklare test
Längd: 18 cm
Vikt: 21,8 gram
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Tissot Ladies 18K Gold 20th century
Mechanical movement, case & link made of 18K red gold
The clock runs on simpler tests
Length: 18 cm
Weight: 21.8 grams
Condition report: Minor wear and tear, No other remarks
Värdering | 7 000 - 8 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |