620 Certina 1888 DS Action Chronograph 2011

3879a_8dc78239855d708_med.jpeg
  • 3879a_8dc78239855d708_sm.jpeg
  • 3879b_8dc782398973414_sm.jpeg
  • 3879c_8dc782398e429ef_sm.jpeg
  • 3879d_8dc7823998ac861_sm.jpeg

Quartz-urverk, Kronograf, Rostfritt stål.

Medföljer etui, manual, extra länk.

Nyligen bytt batteri samt trycktestat boetten.

Klockan går vid enklare test.

Diametermått: 43 mm

Konditionsrapport: Mindre obetydligt bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.

Certina 1888 DS Action Chronograph 2011

Quartz movement, Chronograph, Stainless steel.

Includes case, manual, extra link.

Recently changed battery and pressure tested the case.

The clock runs on simpler tests.

Diameter measurement: 43 mm

Condition report: Minor insignificant use wear, No other remarks.

    Värdering4 000 - 5 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK