436 Rosenthal Skulptur Efter Lore Friedrich-Gronau 1900-tal
Figurin / Skulptur föreställande en kvinnobyst.
Stämplad: Rosenthal
Design efter Lore Friedrich-Gronau.
Total höjd: 26 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Rosenthal Sculpture After Lore Friedrich-Gronau from the 20th century
Figurine / Sculpture depicting a female bust.
Stamped: Rosenthal
Design by Lore Friedrich-Gronau.
Total height: 26 cm
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |