410
Ytterfoder & lockskål Japan 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
411
Ytterfoder EAG 1900-tal (2 st)
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
413
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
414
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
415
Hjördis Oldfors Upsala Ekeby "Trio" 1900-talets mitt (4 delar)
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
416
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
417
Tekannor Arabia Finland 1950-tal (2 st)
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
418
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
419
Stig Lindberg 1916-1982 Skål Fajans Gustavsberg 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
420
Stig Lindberg 1916-1982 Fat "Reptil" Gustavsberg 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
421
Matservis "Fish" Johnson Bros 1900-tal (20 delar)
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
422
Hans Hedberg 1917-2007 Skulptur "Ägg" 1900-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
412
Slutpris12 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
423
Hans Hedberg 1917-2007 Vas 1900-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
424
Lisa Larson 1931-2024 Figuriner Stengods "Tomtar" 1900-tal (2 st)
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
426
Lisa Larson 1931-2024 Väggrelief "Venedig" 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
427
Lisa Larson 1931-2024 Figurin "Emma" 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
425
Hans Hedberg 1917-2007 Vas / Karaff 1900-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
428
Lisa Larson 1931-2024 Figurin "Tiger" Gustavsberg 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
429
Lladro Gres Figurin "Eskimå" Spanien 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
430
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
431
Åke Holm Vas Höganäs 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
432
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
433
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
434
Stig Lindberg Skål Unik Stengods 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
435
Figurin Goebel Hahn "Wedding day" 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
436
Rosenthal Skulptur Efter Lore Friedrich-Gronau 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
437
Stig Lindberg Vas "Grazia" 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
438
Kaffekoppar 1960-tal (8 st)
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
439
Hänkelvaser Art Nouveau Majolika 1900-talets början
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
440
Kaffeservis NK Karlskrona Porslin 1940/50-tal (18 st)
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
441
Lockurna Tyskland 1800/1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
444
Helmer Ringström Kaffefat "Daisy Sphinks" 1960-tal (6 st)
Slutpris100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
442
Kaffeservis "Palma Röd" Rörstrand 1950-tal (10 st)
Slutpris150 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
445
Figurin porslin Bassano Italien 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
446
Lladro Figurin Stengods Spanien 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
448
Kanna Majolika sent 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
449
Väggrelief Gustavsberg Keramik 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
450
Porslinsfiguriner Bing & Grøndahl 1900-tal (2 st)
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
451
Bertil Lundgren Skål Keramik Rörstarnd 1970-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
452
Isak Isaksson Vas stengods unik 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
453
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
454
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
455
Peter Ipsen Enke Vas Keramik 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
456
Lladro Nao Figuriner Porslin Spanien 1980-tal (2 st)
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
457
Hundar Keramik 1900-tal (3 st)
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
458
Vaser Kähler "Primavera" 1900-tal (4 st)
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
447
Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK