412 Marianne Westman Kaffekoppar "Bonbon" Rörstrand 1900-tal (4 st)

3618a_8dc781f1bc4dad1_med.jpeg
  • 3618a_8dc781f1bc4dad1_sm.jpeg
  • 3618b_8dc781f1d789bd3_sm.jpeg
  • 3618c_8dc781f1e40229e_sm.jpeg
  • 3618d_8dc781f1f67b4c6_sm.jpeg

Kaffekoppar tillverkade i flintgods med symmetrisk dekor i gult och svart

Märkta: Rörstrand Sweden, 581 Bonbon

Höjd: 6,5 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, kantnagg på en kopp (6 mm), inga övriga anmärkningar

Marianne Westman Coffee cups "Bonbon" Rörstrand 20th century (4 pcs)

Coffee cups made of flintware with symmetrical decoration in yellow and black

Marked: Rörstrand Sweden, 581 Bonbon

Height: 6.5 cm

Condition report: Minor age-based wear, edge chip on one cup (6mm), no other notes

    Värdering6 000 - 8 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK