451 Bertil Lundgren Skål Keramik Rörstarnd 1970-tal
Bertil Lundgren: 1934-2020
Handdekorerad skål tillverkad av glaserat stengods
Signerad: BL
Numrerad: 53/300
Märkt: Rörstrand
Höjd: 5,5 cm
Diameter: 14 cm
Bertil Lundgren Bowl Ceramic Rörstarnd 1970s
Bertil Lundgren: 1934-2020
Hand decorated bowl made of glazed stoneware
Signed: BL
Numbered: 53/300
Marked: Rörstrand
Height: 5.5 cm
Diameter: 14 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |