658 Moccakanna Silver 1831
Moccakanna med trähandtag.
Stämplad: Otydlig stadsstämpel, 1831
Höjd: 14 cm
Vikt: 267 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & åldersbaserat slitage, Handtag löst, Inga övriga anmärkningar.
Mocca Jug Silver 1831
Mocca pot with wooden handle.
Stamped: Unclear city stamp, 1831
Height: 14 cm
Weight: 267 grams
Condition report: Minor scratches & age-based wear, Handle loose, No other remarks.
Värdering | 2 500 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |