633
Fruktfat Silver 1929
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
634
Jakob Torsk Engelberth Soppterrin Silver 1905
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
635
Punschmuggar Silver 1900-tal (8 st)
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
636
Samling Silverföremål 1800-1900-tal (16st)
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
637
Samling silverbestick "Olga" GAB 1900-tal (86 delar)
Slutpris17 500 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
638
Kannor & sockerskål Sterling silver 1900-tal (3 delar)
Slutpris7 600 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
640
Theresia Hvorslev 1934-2024 Collier silver Mema Lidköping 1972
Slutpris1 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
641
Samling silverföremål mestadels Sverige 1970-tal (5 delar)
Slutpris5 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
642
Samling Silverföremål Tore Davidsson & "Samesilver" 1900-tal (34 delar)
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
643
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1977
Slutpris10 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
645
Silverbestick "Finnmyrten" & Västerbottenskedar 1970-tal (43 st)
Slutpris10 500 SEK
Värdering8 000 - 9 000 SEK
646
Halsband & Armband 18K Guld med odlade pärlor 1900-tal (2st)
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
644
Slutpris6 200 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
648
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1900-tal
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
649
Björn Weckström Manschettknappar Sterling silver 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
647
Halsband 14K Guld med safirer 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
650
Samling Smycken Camé 18K Guld 1900-tal (4st)
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
651
Slät ring 18K Guld 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
652
Samling smycken förgylld metall med granater 1900-tal (11st)
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
653
Pentti Sarpaneva Armband Brons 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
654
Teservis Silver L&CO England 1800-tal (4st)
Slutpris7 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
656
Skedar Silver 1900-tal (2st)
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
657
Frimurarkniv 14K Guld 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
655
Atelier Borgila Silver Collier 1958
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
658
Moccakanna Silver 1831
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
659
Halsband Filigran & Rubin Jugend 18K Guld 1900-tal
Slutpris14 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
660
Ljusstake och Vas Silver 1900-tal (2 st)
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
639
Theresia Hvorslev 1934-2024 Armring & Ring silver Mema Lidköping 1970-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK