435 Stig Lindberg 1916-1982 Figurin "Springare" Gustavsberg 1960-tal
Skulptur föreställande en häst tillverkad av stengods
Signerad: Stig L och Studiohanden i svart
Längd: 16 cm
Höjd: 13 cm
Konditionsrapport: Skada/avaslag av mule, inga övriga anmärkningar
Stig Lindberg 1916-1982 Figurine "Courser" Gustavsberg 1960s
Sculpture depicting a horse made of stoneware
Signed: Stig L and Studiohanden in black
Length: 16 cm
Height: 13 cm
Condition report: Injury/bruise of mule, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |