438 Sven Wejsfelt 1930-2009 Vas Stengods Gustavsberg 1982
Vas i stengods med harpälsglasyr i gulgröna toner
Signerad: Swen med studiohanden
Daterad: 1982
Höjd: 23 cm
Konditionsrapport: Avslag/nagg vid mynningen, inga övriga anmärkningar
Sven Wejsfelt 1930-2009 Vase Stoneware Gustavsberg 1982
Stoneware vase with harpsichord glaze in yellow-green tones
Signed: Swen with the studio hand
Dated: 1982
Height: 23 cm
Condition report: Damage/nick at the top, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |