453 Piedestal med ytterfoder Majolika Italien 1900-tal (2 delar)
Piedestal och ytterfoder tillverkad tennglaserat lergods
Dekor i relief med motiv av irsis och bladverk
Märkt undertill: ITALY
Total höjd med ytterfoder: 72 cm
Bredd ytterfoder: 32 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
----------------------------
Pedestal with outer lining Majolica Italy 20th century (2 parts)
Pedestal and outer lining made of tin-glazed earthenware
Decor in relief with motifs of irises and foliage
Marked underneath: ITALY
Total height with outer lining: 72 cm
Outer lining width: 32 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.