190 Världskarta National Geographic Magazine USA 1965
Världskarta från National Geographic Society
Redaktör och kartografer: Melville Bell Grosvenor, Wellman Chamberlin, Athos D. Grazzini
Skala 1:39,283,200
Van Der Grinten Projektering
Totalmått: 111 x 79 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, något gulnad, inga övriga anmärkningar
World Map National Geographic Magazine USA 1965
World map from the National Geographic Society
Editor and cartographers: Melville Bell Grosvenor, Wellman Chamberlin, Athos D. Grazzini
Scale 1:39,283,200
Van Der Grinten Planning
Total dimensions: 111 x 79 cm
Condition report: Wear on frame, some yellowing, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |