188
Samedockor Piteå Böle Garveri 1900-tal (2 st)
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
189
Fat Metall & glas WMF Ikora 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
192
Skrivbordsuppsats Jernbolaget Eskilstuna tidigt 1900-tal (4 delar)
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
190
Världskarta National Geographic Magazine USA 1965
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
193
Kaffekanna "Dallah" Arabisk 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
191
Silvia Stave Cocktailshaker 1930-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
194
Snusdosa Tyskland Ben 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
195
Prydnadsurna Frankrike 1800-tal (2 st)
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
196
Ljusstakar Nyrenässansstil 1900-tal (2 st)
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
197
Golvljusstake Smide 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
198
Sparbössa "Sprite boy" USA 1960-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
201
Serveringsbricka Keramik & trä Frankrike 1950-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
199
Bordsgarnityr metall & keramik Frankrike 1800/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
202
Kassaapparat / skrivpulpet USA 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
200
Ett par kolonnljusstakar "Baldwin" 1900-tal (2 st)
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
203
Patronhylsa Italien Mässing 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
204
The Syntax Lamp Fotogenlampa Mässing 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
205
Brudbälte Grekland "Zonari Me Tin Korona" 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
206
Brailleskrivare "Tellatouch" New York 1950-tal
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
207
Fontänskulptur 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
208
Stefan Borselius "Airflake" Rumsavdelare Abstracta 2000-tal (10 st)
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
209
Dockkläder Folkdräkter 1930-tal (2 st)
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK