191 Silvia Stave Cocktailshaker 1930-tal
Cocktailshaker i bauhaus-stil med sfärisk kropp på klackfot och vävlt handtag Tillverkad i nysilver med snörat handtag i rotting
Stämplad: 21 CGH ALP
Höjd: 18 cm
Bredd: 18 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, repor, mindre materialbortfall på handtag, inga övriga anmärkningar
Silvia Stave Cocktail shaker 1930s
Bauhaus style cocktail shaker with spherical body on heel base and curled handle Crafted in sterling silver with laced rattan handle
Stamped: 21 CGH ALP
Height: 18 cm
Width: 18 cm
Condition report: Minor age-based wear, scratches, minor loss of material on handle, no other remarks
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |