459 Lisa Larson 1931-2024 Figurin Stengods "Tomtefar" 1900-tal
Figurin förställande Tomtefar med plats för ett altarljus
Tillverkad i glaserat stengods
Märkt: Lisa L, K-studion
Höjd:20 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydligt slitage, inga övriga anmärkningar
Lisa Larson 1931-2024 Figurine Stoneware "Santa Claus" 20th century
Figurine representing Father Christmas with space for an altar candle
Made of glazed stoneware
Marked: Lisa L, K-studion
Height: 20 cm
Condition report: Minor insignificant wear, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |