461 Carl-Harry Stålhane Vas Modell CEH Rörstrand 1950/60-tal

4535a_8dc8c609dff3409_med.jpeg
  • 4535a_8dc8c609dff3409_sm.jpeg
  • 4535b_8dc8c609eff3bdb_sm.jpeg
  • 4535c_8dc8c609ffb8017_sm.jpeg
  • 4535d_8dc8c60a0c7a493_sm.jpeg

Carl-Harry Stålhane: 1920-1990

Vas tillverkad av stengods med harpälsglasyr i jordtoner

Signerad: CHS, Sweden, CEH

Höjd: 31,4 cm

Bredd: 11 cm

Konditionsrapport: Mindre obetydligt slitage, inga övriga anmärkningar

Vase made of stoneware with harp fur glaze in earthy tones

Signed: CHS, Sweden, CEH

Height: 31.4 cm

Width: 11 cm

Condition report: Minor insignificant wear, no other remarks

    Värdering2 000 - 3 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK