462 Gunnar Nylund 1904-1997 Skål "ASH" Rörstrand 1950-tal
Vas i böljande form tillverkad i glaserat stengods
Formiven 1954 för Rörstrand
Signerad: GN, ASH Rörstrand
Höjd: 9 cm
Diameter: 14 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydligt slitage, inga övriga anmärkningar
Gunnar Nylund 1904-1997 Bowl "ASH" Rörstrand 1950s
Vase in a undulating shape made of glazed stoneware
Formiven 1954 for Rörstrand
Signed: GN, ASH Rörstrand
Height: 9 cm
Diameter: 14 cm
Condition report: Minor insignificant wear, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |