420 Reseikon / Hänge Ryssland 1800-tal
Ikon tillverkad av av mässing, Ryssland troligtvis under 1800-talets mitt.
Otydligt stämplad.
Höjd: 8 cm
Konditionsrapport: Större materialbortfall & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Travel icon / Pendant Russia from the 19th century
Icon made of brass, Russia probably in the middle of the 19th century.
Indistinctly stamped.
Height: 8 cm
Condition report: Major loss of material & age-based wear, No other remarks.
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |