414
Fohundar Kina 1900/2000-tal (4 st)
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
415
Kinesiskt porslin 1800/1900-tal (4 delar)
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
416
Trumma Kina "Yau Yong Shing Co" 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
417
Kniv Japan Ben 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
418
Kniv Japan Ben 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
419
Snusflaskor Kina Qing 1800-tal (2st)
Slutpris450 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
420
Reseikon / Hänge Ryssland 1800-tal
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
421
Kinesisk Skål Kina Qing 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
422
Kinesiska Vaser Cloisonné 1900-tal (2 st)
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
423
Kinesisk Vas Tongzhi Qing 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
424
Kinesisk Skål Ming 1368–1644
Slutpris150 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
425
Kinesiska Tallrikar Celadon 1900-tal (2st)
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
426
Kinesisk Lockskål / Terrin Qing 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
427
Orientalisk kaffe/tekanna 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK