414 Fohundar Kina 1900/2000-tal (4 st)
Porslinsfiguriner föreställande väktarlejon "fohundar" i turkos glasyr
Märkta
Höjd: 15-20 cm
Längd: 7-21 cm
Konditionsrapport: Mindre ytslitage, inga övriga anmärkningar
Foo dogs China 20th/21th century (4 pcs)
Porcelain figurines representing guardian lions "fohundar" in turquoise glaze
Labeled
Height: 15-20 cm
Length: 7-21 cm
Condition report: Minor surface wear, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |