394 Jan-Erik Ritzman Vas Glas Limiterad 1900-tal
Glaskonstnär född: 1943
Vas tillverkad i graalteknik i rosa, blåa och gröna färger. Dekor föreställande ansikten.
Signerad: 37/50 JE Ritzman Transjö
Höjd: 18 cm.
Jan-Erik Ritzman Vase Glass Limited 20th-Century
Glass artist born: 1943
Vase made in grail technique in pink, blue and green colors. Decor representing faces.
Signed: 37/50 JE Ritzman Transjö
Height: 18 cm.
Condition report: No remarks.
Värdering | 2 000 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |