405 Jim Johnsson Gränna glasbruk skulptur UNIK 1900-tal
Konstnär född: 1948
Klart glasblock med slipad, etsad samt handmålad dekor föreställande ansikte.
Signerad: Jim Johnsson -93 UNIK
Mått:
Bredd: 23 cm
Höjd: 17 cm
Djup: 20 cm
Vikt: 9925 gram
Konditionsrapport: Mindre obetydliga repor, inga övriga anmärkningar.
Jim Johnsson Gränna glasbruk sculpture UNIQUE 20th century
Artist born: 1948
Clear glass block with sanded, etched and hand-painted decor, motif of a face.
Signed: Jim Johnsson -93 UNIQUE
Dimensions:
Width: 23 cm
Height: 17 cm
Depth: 20 cm
Weight: 9925 grams
Minor scratches, no other remarks.
Värdering | 2 500 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |