411 Kjell Engman Skål "Ansikte" Kosta Boda 1900-tal
Glaskonstnär född: 1946
Glasskål med ansikte i polykroma färger.
Signerad: K.Engman Kosta Boda Atelje
Numrerad: 3252590002-300
Daterad: 1990
Höjd: 17,5cm
Diameter: 31,5 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och repor, mindre märken, inga övriga anmärkningar.
Kjell Engman Bowl "Face" Kosta Boda 20th century
Glass artist born: 1946
Glass bowl with face in polychrome colours.
Signed: K.Engman Kosta Boda Atelie
Numbered: 3252480007-300
Dated: 1990
Height: 17,5 cm
Diameter: 31,5 cm
Condition report: Minor use-wear and scratches, minor marks, no other remarks.
Värdering | 3 000 - 3 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |