622 Ring 18K Guld med briljantslipade diamanter 1900-tal
Ring tillverkad av 18K Rött guld besatt med flera mindre briljantslipade diamanter om totalt 0,50 ct.
Stämplad: GHA 750 0,50
Inre diametermått: 21 mm
Vikt: 6,9 gram
Ring 18K Gold with brilliant-cut diamonds from the 20th century
Ring made of 18K Red gold set with several smaller brilliant-cut diamonds totaling 0.50 ct.
Stamped: GHA 750 0.50
Inner diameter measurement: 21 mm
Weight: 6.9 grams
Condition report: No remarks
Värdering | 6 000 - 8 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |