601
Punschmuggar Silver 1900-tal (8 st)
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
602
Silverskål Jugend Stockholm 1907
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
603
Samling silverföremål 1900-tal (11 delar)
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 - 6 500 SEK
604
Teskedar silver 830 1900-tal (18 st)
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
605
Samling matsalssilver 1900-tal (13 delar)
Slutpris19 500 SEK
Värdering16 000 - 18 000 SEK
606
Halsring sterling silver 1975
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
607
Reseetui med bestick Silver & Guld England 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
608
Samling silverföremål 1900-tal (4st)
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
609
Frimurarkniv 14K Guld 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
610
Björn Weckström Manschettknappar Sterling silver 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
612
Theresia Hvorslev 1934-2024 Collier silver Mema Lidköping 1972
Slutpris3 800 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
613
Halsband 18K Guld 1900-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
611
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1900-tal
Slutpris12 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
614
Armband / Krysslänk 18K Guld 1962
Slutpris7 400 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
615
Armband / Krysslänk 18K Guld 1976
Slutpris10 500 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
616
Armband / Bismarck 18K Guld 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
617
Armband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
618
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
619
Set Smycken i Förgylld Metall med granater 1880-tal (2st)
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
620
Halsband 18K Guld 1900-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
621
Ring 18K Guld 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
622
Ring 18K Guld med briljantslipade diamanter 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
623
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
624
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
625
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
626
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
627
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
628
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK