Webauktion 29:e Februari 2024

Webauktion 29:e Februari 2024
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på Papper
156
Startbud100 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Lena A Linderholm Färglitografi
157
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Gustaf Magnusson 1890-1957 Olja på duk
158
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Carl August Fahlgren 1819-1905 Olja på Pannå
159
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Lennart Olausson Färgetsning
160
Lennart Olausson Färgetsning
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
162
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Einar Kohlmann 1888-1968 olja på duk
163
Startbud100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Olof Hermelin 1827-1913 Olja på pannå
161
Startbud100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Philippe Marie René Picard 1915-1997 Olja på duk
165
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär Olja på duk 1900-tal
166
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
167
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lillan Michelin Färglitografi
168
Lillan Michelin Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
169
Slutpris200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Bill Olson Plantryck
170
Bill Olson Plantryck
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Pontus Carle Akvarell på papper
171
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Rylander Serigrafi
172
Lars Rylander Serigrafi
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Blandteknik på papper
174
Startbud100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Sohan Qadri 1932-2011 Färgetsning
173
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Anders Fogelin 1933-1982 Akvarell på Papper
175
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Gouache på papper
176
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd Konstnär Gouache på Papper 1900-tal
177
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd Konstnär Glasmålningar (2 st)
178
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Axel Hennix 1905-1988 Akvarell på papper
179
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Arvid Andersson 1934-2002 Olja på duk
180
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Hag Hans Engstedt Färglitografi
181
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Louis Zelig 1922-1993 Olja på Duk
182
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Väinö Oskari Juntura Olja på Duk
183
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
184
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Akvarell på papper
185
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Peter Dahl 1934-2019 Färglitografi
186
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
187
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Carl Johansson 1863-1944 Blyerts på Papper
189
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
 Bill Olson Blandteknik på papper
188
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Nils Forsberg 1921-1994 Olja på duk
191
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Fotografier Umeå Köpmannaförening 100 år 1984 (6 st)
192
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
193
Slutpris200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Wei Stålberg Öhgren Olja på duk
194
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Margareta Renberg 1945-2005 Färgserigrafi
195
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Torsten Renqvist 1924-2007 Etsning
196
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Tuschteckning
197
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Helge Holmlund 1911-1989 Akvarell på papper
199
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Tora Ceder Akvarell
198
Tora Ceder Akvarell
Slutpris750 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hildur Halleborg Nordwall 1894-1984 Olja på pannå
201
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Clara Salander Akvarell på papper
202
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Einar Wallquist 1896-1985 Blyerts på papper (2 st)
203
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
V.Vegt Olja på duk
204
V.Vegt Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Einar Wallquist 1896-1985 Akvarell på papper
200
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Clara Salander Färglitografi
205
Clara Salander Färglitografi
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK