26 Carl Enoch Ringnér 1870-1967 Olja på duk
Motiv av arbetande bönder, Mora 1922
Signerad: E Ringnér
Daterad: 1922
Mått på duk: 78 x 58 cm
Mått inkl ram: 93 x 71 cm
Konditionsrapport: Något lös i spännramen, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Carl Enoch Ringnér 1870-1967 Oil on canvas
Motif of working farmers, Mora 1922
Signed: E Ringnér
Dated: 1922
Dimensions of canvas: 78 x 58 cm
Dimensions including frame: 93 x 71 cm
Condition report: Somewhat loose in the tension frame, minor age-based wear, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |