307 Snowboard "Burton Performer" Vermont U.S.A 1970/80-tal

3637a_8dc78e7698896ef_med.jpeg
  • 3637a_8dc78e7698896ef_sm.jpeg
  • 3637b_8dc78e76b176942_sm.jpeg
  • 3637c_8dc78e76c89fe74_sm.jpeg
  • 3637d_8dc78e76e0457a5_sm.jpeg
  • 3637e_8dc78e79c5e7de0_sm.jpeg

Snowboard tillverkad av skiktlimmat och lackat trä

Signerad av Jake Burton 1991 med personlig hälsning

Registreringsnummer: #J5-9580

Längd: 140 cm

Bredd: 30 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, saknar bindningar, inga övriga anmärkningar

Snowboard "Burton Performer" Vermont U.S.A. 1970s/80s

Snowboard made of laminated and lacquered wood

Signed by Jake Burton in 1991 with personal greeting

Registration Number: #J5-9580

Length: 140 cm

Width: 30 cm

Condition report: Age-based wear, marks and scratches, missing bindings, no other remarks

    Värdering10 000 - 12 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK