87 Sven Inge Höglund 1935-2008 Blandteknik på papper

3855a_8dc76539de15aa6_med.jpeg
  • 3855a_8dc76539de15aa6_sm.jpeg
  • 3855b_8dc765346530e90_sm.jpeg
  • 3855c_8dc765346fc3448_sm.jpeg

Abstrakt komposition.

Signerad: Sven Höglund

Daterad: 1980

Mått bildyta: 59 x 43 cm

Mått inklusive ram: 61 x 45 cm

Konditionsrapport: Vågigt papper, Slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.

Sven Inge Höglund 1935-2008 Mixed media on paper

Abstract composition.

Signed: Sven Höglund

Dated: 1980

Image area dimensions: 59 x 43 cm

Dimensions including frame: 61 x 45 cm

Condition report: Wavy paper, Wear on frame, No other remarks.

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer