158
Peter Borotinskij Färglitografi
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
160
Roland Svensson 1910-2003 Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
161
Gunnar Bergström Olja på duk
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
162
Britta Grude Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
163
Olle Gustafsson Blandteknik på pannå
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
164
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Blandteknik på papper
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
166
Birger Ljungquist 1894-1965 Olja på pannå
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
167
Greta Wennberg Pastell på papper
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
168
Margareta Renberg 1945-2005 Färgserigrafi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
169
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
Slutpris1 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
170
Kristina Nilsdotter Akvarell på papper 2015
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
171
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
173
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
174
Berta Hansson 1910-1994 Tusch på papper
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
176
Hjalmar Kröger Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
177
Rudolf Lindqvist 1917-2000 Olja på Duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
175
Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
178
Oidentifierad konstnär Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
179
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
180
Kristina Nilsdotter Akryl på papper 1990
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
181
Oidentifierad konstnär olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
182
Erkki Tierma 1941-2008 Monotypi
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
183
Okänd Konstnär Olja på Duk
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
185
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
186
Max Goldstein 1925-2008 Blandteknik
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
187
Fredrik Kassman 1930-1986 Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
188
Lars A Persson Akvarell på papper
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
189
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
190
Per Julius Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
191
Bertil Ågren 1930-1995 Emaljmålning
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
192
Gunnar Wiberg 1894-1969 Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
193
Nils Björklund 1912-2005 Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
194
Bengt Lindström 1925-2008 Blyertsteckning
Slutpris500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
195
Kristina Nilsdotter Olja på duk 2013
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
196
Fred Lundgren 1947-2022 Olja på Duk
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
197
Torgny Forsberg 1920-1992 Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
198
Kristina Nilsdotter Blandteknik på papper
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
199
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
200
Sune Lundgren Olja på pannå
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
159
Lisa Johansson 1894-1982 Ullmosaik
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
65
Henrik Borgström 1903-1976 Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
60
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
165
Per Enoksson Färglitografi
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
155
Helge Holmlund 1911-1989 Akvarell på papper
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
172
Roland Pantze Blandteknik på Papper
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
146
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK