93
Barbro Poggats Blandteknik på papper 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
104
Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
105
Maj Fager Akvarell på papper
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
106
Sture Meijer 1931-2023 Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
108
Nils Forsberg 1921-1994 Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
109
E Viklund Olja på Pannå
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
110
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
111
Carl Gustaf Ramberg 1865-1916 Olja på Duk
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
112
Lotta Backman Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
114
Patricia Beatty Blandteknik på Papper
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
113
Albert Engström 1869-1940 Etsning
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
116
Hjalmar Kröger Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
117
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
118
Herman Norgren Gouache på papper
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
119
Oidentifierad konstnär Olja på papper
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
120
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
121
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
122
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Slutpris10 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
123
Rabbe Enckell 1903-1974 Etsning
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
124
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
125
Kristina Nilsdotter Blandteknik på papper 2010
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
126
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
127
Oidentifierad konstnär Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
128
Einar Hagnestad 1912-2001 Akryl på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
107
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
129
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
131
Håkan Berg Färgetsning
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
132
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
130
Thomas Christenson Olja på duk
Slutpris3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
133
Lars Norrman 1915-1979 Olja på pannå
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
134
Ben Thompson Blandteknik på pannå
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
135
Ann Makander Färglitografi
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
136
Fritz Jakobsson Olja på duk 1980
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
138
Beck & Jung Grafik
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
139
Bengt-Göran Karlsson Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
140
Francisco de Zurbarán 1598-1664 Olja på duk (Efter)
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
141
Inger Ståbi Olja på duk
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
142
Örjan Östlund Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
143
Ola Billgren 1940-2001 Färglitografi
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
144
Martin Ålund Färglitografi
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
147
Marianne Lundin Blandteknik på pannå 1970-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
149
Helmtrud Nyström 1939-2021 Färgetsning
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
150
Jean Ragnar 1924-2014 Olja på pannå
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
151
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
152
Peter Dahl 1934-2019 Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
153
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
154
Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
156
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
Slutpris350 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK