274 Børge Mogensen Stolar "Öresund" 1900-tal (4 st)
Börje Mogensen 1914-1972
Fyra stycken stolar ur serien "Øresund", tillverkade i ek med fast stoppad sits
Höjd: 74 cm
Bredd: 51 cm
Sitthöjd c.a: 43 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, mindre märken och repor, inga övriga anmärkningar
Børge Mogensen Chairs "Oresund" 1900s (4 pcs.)
Börje Mogensen 1914-1972
Four chairs from the "Øresund" series, made of oak with fixed upholstered seat
Height: 74 cm
Width: 51 cm
Seat height approx.: 43 cm
Condition report: Minor use wear, minor marks and scratches, no other remarks
Värdering | 6 000 - 8 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |