279 Bröderna Miller soffbord "1199" Bankeryd 1950-tal

4625a_8dca648e2964fdb_med.jpeg
  • 4625a_8dca648e2964fdb_sm.jpeg
  • 4625b_8dca648e37289d9_sm.jpeg
  • 4625c_8dca648e3e5b949_sm.jpeg
  • 4625d_8dca648e46bb6a9_sm.jpeg
  • 4625e_8dca648e517782e_sm.jpeg
  • 4625f_8dca648e5accd25_sm.jpeg
  • 4625g_8dca648e67c7170_sm.jpeg
  • 4625h_8dca648e750bac7_sm.jpeg

Bordsskiva med intarsiadekor, fanérad i olika träslag

Tre mörkbetsade ben med fotavslutningar av mässinghylsor

Märkt: Bröd. Miller A.B, Bankeryd Sweden nr 1199

Mått bordsskiva: 60 x 37 cm

Höjd: 48 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor och stötskador, ytskador och sprickor på bordsskiva, inga övriga anmärkningar

Brothers Miller coffee table "1199" Bankeryd 1950s

Table top with intarsia decor, veneered in different types of wood

Three dark-stained legs with foot ends of brass sockets

Labeled: Bread. Miller AB, Bankeryd Sweden no. 1199

Table top dimensions: 60 x 37 cm

Height: 48 cm

Condition report: Use- and age-based wear, marks, scratches and impact damage, surface damage and cracks on table top, no other remarks

    Värdering1 200 - 1 500 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK