265 Carl Malmsten 1888-1972 Soffa "Hemmakväll" 1900-tal
Soffa med stomme i trä och ben i bok
Fast stoppad rygg och sits med rosa tygklädsel
Sitthöjd: 39 cm
Höjd: 90 cm
Längd: 200 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, i gott skick, inga övriga anmärkningar
Carl Malmsten 1888-1972 Sofa "Home evening" 20th century
Sofa with wooden frame and beech legs
Fixed upholstered back and seat with pink fabric upholstery
Seat height: 39 cm
Height: 90 cm
Length: 200 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, in good condition, no other remarks
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |