381 Erik Höglund Vas Kosta Boda 1950/60-tal
Vas i flaskform tillverkat i grönt glas med inblåsta bubblor
Märkt: H 133/250 samt etikettmärkt
Höjd: 24 cm
Konditionsrapport: Mindre repor, inga övriga anmärkningar
Erik Höglund Vase Kosta Boda 1950s/60s
Bottle-shaped vase made of green glass with blown-in bubbles
Marked: H 133/250 and label marked
Height: 24 cm
Condition report: Minor scratches, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |