280 Kerstin Hörlin-Holmqvist "Skrindan" Fåtölj 1900-tal
Fåtöljen "Skrindan" formgiven av Kerstin Hörlin-Holmquist för OPE-möbler
Stomme i trä med lösatagbar och stoppad sitsdyna samt klädda armlän
Höjd: 80 cm
Sitthöjd: 41 cm
Bredd: 73 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, saknar ryggdyna, inga övriga anmärkninga
Kerstin Hörlin-Holmqvist "Skrindan" Armchair 20th century
The armchair "Skrindan" designed by Kerstin Hörlin-Holmquist for OPE furniture
Wooden frame with removable and upholstered seat cushion and upholstered armrests
Height: 80 cm
Seat height: 41 cm
Width: 73 cm
Condition report: Minor use wear, missing back cushion, no other remarks
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |